Foto-Gerçekçi 3D Render’lar Nasıl Elde Edilir?

 

3d render

Foto-Gerçekçi 3D Render’lar Nasıl Elde Edilir?

Foto-gerçekçi 3D renderleri oluştururken akılda tutulması gereken en önemli şeyler nelerdir?
2019 ve sonrasında kaliteli 3D renderleri oluştururken ne yapmanız ve neye odaklanmanız gerektiğini öğrenin.

Foto-gerçekçi 3D render dünyasına giriş yapmak zor bir şeydir. Akılda tutulması gereken birçok şey vardır ve doğru olana kadar bir çok deneme yanılma gerektirir. Ancak nihai sonuç buna değer. Doğru yapıldığında, insanların gerçek fotoğraf mı yoksa 3D render olduğunu fark etmeleri biraz zaman alacaktır.

3D renderler, oyun ve eğlenceden mimariye ve konstrüksiyona kadar birçok sektörde oldukça faydalıdır. Renderlarınıza foto gerçekçilik eklemek yalnızca müşterilerinizi etkilemekle kalmayacak, gelecek yıllarda da sizi rekabetçi kılacak.
Foto-gerçekçi 3D render dünyasına girerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylere bir göz atın:

Altın kural

Büyük düşünün genel konsept nedir? Tek bir nesne,tek bir ürün, bir evin odası, bina cephesi tasarlamaya mı çalışıyorsunuz? Müşteriniz hangi tarzı seviyor? Tarzı modern, lüks, klasik midir?
Eskizler oluşturun ve 3D renderinizle neyi gerçekleştirmek istediğinizi detaylıca çizin, mümkün olan en fazla görsel bilgiye sahip olmak için araştırın,aklınızda nihai sonucun neye benzemesini istediğinize yönelik bir konsept oluşacaktır.
Siz işin sonunda müşterinin beklentilerini karşılamasını sağlamaya çalışıyorsunuz.

Nereden referans alabilirsiniz?

Aklınızda fikirler oluştuktan sonra, referanslar için mümkün olduğunca çok nesne bulun. İnternette gerçek fotoğraflara bakın veya bir mobilya tasarımı yapmaya çalışıyorsanız, örneğin, odanızda olanı inceleyin.

Bir şeyin gerçekte nasıl göründüğü hakkında kesin bir fikir edinmek en iyisidir. Her taraftan inceleyin. Işık nasıl çarptı? Farklı ışık kaynakları altında nasıl görünüyor? Gölgeler nerede? İç mekan aydınlatmasında ve doğal ışıkta ne kadar farklıdır?
Sizlere net bir resim sağlayan ve fiziksel olarak inceleyebileceğiniz bir nesneye sahip olduğunuzda, 3D görselleştirme yapmak çok daha kolaydır. Tasarımınızı nasıl geliştirebileceğinizi, nesnenin ne tür bir dokuya ihtiyaç duyacağı hakkında fikir verir ve foto-gerçekçi tasarımlar oluşturmanız için referans almış olursunuz.

Sahneyi Tasarla

Şimdi 3D renderinize başlamanın tam zamanı. Temel bilgilere uyun. Örneğin, bir oda tasarlıyorsanız, ilkel bir küple başlayın ve temel mimariyi, duvarları, kapıları ve pencereleri ekleyin. İç mekan aydınlatması isteyip istemediğinize karar verin.
Mimari modeli hazırladıysanız, aksesuar seçimi ve iç tasarıma odaklanma zamanı geldi.
Tasarımı bir bütün olarak düşünün ve hangi nesnenin nereye geleceğini düşünün. Bu aşamadaki tüm öğeler temel olmalıdır. Ana bileşenleri oluşturun ve ayrıntılara henüz odaklanmayın. Tasarımınız burada foto-gerçekçi olmasına gerek yok, sabırlı olun.

Filed under Uncategorized
Tagged , ,