Bina cephesi tasarımına başlamadan önce neler yapılmalı?

3D Bina tasarımları

 

Bina cephesi tasarımına başlamadan önce neler yapılmalıdır.

Bir yapının dış kısmı içi kadar önemlidir, çünkü halka sunulan yüzdür.

Cephe tasarımcısı olmayan kişilerin yaptığı tasarımlar insanların gözlerini yorar,itici gelir.
Emlakçıların çoğu, bir evin başarılı bir şekilde satılması amacıyla evin dışarıdan ve içeriden hoş görünmesini ister.

Doğru cephe tasarımı ev sahiplerinin kendilerini iyi hissetmelerini sağlar.

Cephe tasarımında neler yapılabilir?

Siding yapılabilir,pencereler gibi daha ayrıntılı yerlerde söve,kat aralarında kat silmesi yapılarak farklı boyalar kullanılabilir,ya da cumbalı pencereler, sundurmalar , Alüminyum giydirme cephe yapılır, Prekast dış cephe kaplama,Taş dış cephe kaplamaları,Ahşap giydirme cephe kaplamaları,Tuğla duvar kaplama veya daha modern Renkli cepheler,Nefes alan cephe tasarımları,yeşil cephe tasarımları yapılabilir.

3d tasarım yapan 3d tasarım yapan firmalar, insanların gerçek yapıları inşaa etmeden önce nasıl göründüğünü görmek için birçok program kullanarak bilgisayar ortamında 3d sahneler hazırlar.

3d cephe tasarımcısı,3d cephe çizimcisi, 3d tasarımcısı olmak profesyonelik gerektiren bir iştir; yapılacak tasarımlarda müşteri yönlendirmek, son trendlere ayak uydurmak için gerçek bir tecrübe gereklidir.
3d Cephe tasarımları yapılırken bahçelerde kullanılacak çiçeklerde düşünülmelidir.

Cephe tasarımcısı yapan kişiler ve ,firmalar sosyal alanları düşünerek tasarım yapmalıdır,yaşam alanlarındaki insanların bazı ihtiyaçları vardır, çocuklarlar için bahçe ve peyzaj alanlarına mutlaka düşünülmelidir.

İnsanlar dış cephe tasarımları için profesyonel kişililerden destek almayı tercih etmelidir, çünkü dış cephe tasarım konusunda eğitilmemiş insanların düşünemeyeceği şeyler vardır. Boya, gölge, renk ve katman gibi nedenler insanlar için karmaşık olabilir.

Yaşam alanlarınızdaki tasarımlar ve ihtiyaçlarınız için, profosyonel bir tasarım şirketi, güvenilir bir tasarımcı seçmeniz gerekiyor.

Cephe tasarımında kararsızsanız, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, yapılacak en iyi şey profesyonel cephe tasarımcısı birinden destek almaktır.

Filed under Uncategorized
Tagged , ,